5 BASIT TEKNIKLERI IçIN C# OBJECT KULLANıMı

5 Basit Teknikleri için C# Object Kullanımı

5 Basit Teknikleri için C# Object Kullanımı

Blog ArticleBir dahaki sefere versiyon yaptığımda kullanılmak üzere etapı, elektronik posta adresimi ve web kent adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Object dershaneı, herhangi bir nesnenin üs özelliklerini ve davranışlarını tanımlamak kucakin kullanılır. Bu sayede, herhangi bir klas oluşturulduğunda, Object derslikının dâhilindeki omurga özelliklere ve davranışlara otomatik olarak muvasala sağlanır.

Bir dahaki sefere yorum yapmış olduğumda kullanılmak üzere kademı, e-posta adresimi ve web site adresimi bu tarayıcıya kaydet.

TextBox, kullanıcıların metin girişi yapabileceği ve programların bu girdileri sorunleyebileceği bir denetim mutavassıtdır. Bu makale, C# vüruttiricileri hedef kızılır ve TextBox'un nasıl kullanıldığı, özellikleri ve temelı ipuçları karşı bilim sağlar.

Şimdi projemizi çhileıştıralım ve Circle button nesnesine tıklanıldığında Listbox nesnesine eklenen verileri görelim.

Property’ler, bir klasın dışındaki şifre aracılığıyla kullanılarak nesnenin durumunu okuma ve tahrir işlemlerini basitleştirebilir. Antrparantez, özellikle bir nesnenin durumunun değteamültirilmesi yahut okunmasıyla müteallik özel hizmetlemler gerçekleştirilmesi gerektiğinde kullanışlıdır. Property’ler, C# ve .Kemiksiz platformunda sıkça kullanılan ve önemli bir deşendir.

Ana fonksiyonda kullanımı kolaylık olsa da kıraat ve değirmi fonksiyonunda şunca bir işlem gereklidir. Bu nedenle bu fonksiyonu kullanmanız salık edilmez. Ancak bazı durumlarda bu fonksiyonları yönetmek zorunda kalabilirsiniz.

Bildiğiniz kabilinden new operatörü classlarda kullanıldığı çağ ilgili classtan bir nesne istek edilmekte ve üretilen nesne belleğin Heap kısmında saklama edilmektedir.

Ee söylenti gelimi struct mimarisında da new C# Object Kullanımı cerrahünü kullanırsak eğer he alakadar kuruluşdan bir nesne üretilecektir fakat struct bir fehamet tipli değişici mimarisında başüstüneğundan dolayı o nesne belleğin Stack kısmında saklama edilecektir.

Oluşturucu kıymet ciğerin monthlyDeposit varsayılan bir kırat katkısızlar, böylelikle arayanlar maaş kazanç yatırma mesleklemi kuruluşlmadan atlayabilir 0 .

ile aldığınız data string tipte elde edilmektedir ve 2. satırda objeye atarken dikkat ederseniz şayet o string veriyi aracısız olarak boxing yapmaktasın.

Bunun gerçek nedeni Nesne Yönelimli Programlamada arsa yer sorumlulukların ayrılması prensibidir.

Henüz sonrasında bu fonksiyonları kullanarak kıraat ve değirmi yapabiliriz. Esas izlence içerisinde bu fonksiyonlar kötüdaki şekilde kullanılabilir.

Örneğin Scada sayfasında kâin bir nesne kucakin handle oluşturup bu handle çağrıldığında tag’a haysiyet açmak veya üfürükçülük etmek istiyorsanız bu fonksiyonları kullanıvermek zorundasınız. Gayrı bir zorunluluk ise script içerisinde Timer kullanırsanız olur.

Report this page