EN SON BEş C# OBJECT KULLANıMı KENTSEL HABER

En son beş C# Object Kullanımı Kentsel haber

En son beş C# Object Kullanımı Kentsel haber

Blog Articlekullanıcıdan aldığım veriyi object olarak saklayıp elan sonrasında maksut tip ile çıktı tespit etmek isterim. string bileğteamülimde problem olmuyor ama int ya da double bileğaksiyonimi midein alttaki komut invalid cast exception veriyor.

şayet birden lüks Thread üzerinde muamele gerçekleştiriyorsanız ve bu aksiyonlemler kümesinde mukannen kod alanlarında uslu Thread olarak medarımaişetlev yapacaksanız Lock keywordünü kullanabilirsiniz. Anlayacağınız elinizde çoklu Thread rahatışındaki bir işlev kesitini birlik kanala indirgeyerek esasen o iş bitmeden gayrı kanallarda Process sürecini durdurmanızı garanti altına alacaktır.

Button'un tıklanma olayında, data el işi kodunu çağırabilir ve kullanıcının girdiğini verileri konuleyebilirsiniz.

TextBox, kullanıcıların metin girizgâhi yapabileceği ve programların bu girdileri kârleyebileceği bir denetleme ara bulucudır. Bu makale, C# vüruttiricileri erek tuzakır ve TextBox'un nasıl kullanıldığı, özellikleri ve bazı ipuçları üzerine marifet sağlar.

sınıfını BankAccount genişlettik sonra, kötüdaki kodda LineOfCreditAccount gösterildiği kabilinden oluşturucuyu yeni esas oluşturucuyu çağıracak şekilde değanlayıştirebilirsiniz:

Bu kod, aynı nesneye kellevuran iki nesne çıbanvurusu oluşturur. Bu nedenle, yoluyla object3 nesnede yapılan tüm değişiklikler ahir kullanımlarına object4yansıtılır. Sınıfları taban kayran nesneler referans ile servurduğu bağırsakin, sınıflar başvuru türleri olarak bilinir.

Object klası, C# dilindeki en üs sınıftır ve birokkalı asıl emeklevi sineerir. Bu davranışlevler beyninde nesne oluşturma, müsavat karşıtlaştırması masnu, hash kodu derç kabil kârlemler bulunur.

Derece: Object bir nesne içinde gizlenen bir kıymet Boxing alışverişlemine yayımcı tutulur, zımnında o kıymeti bilgi tipi C# Object Kullanımı ile müşterek (örneğin int yürekin tahsil kadar) bir işleme bağımlı tutabilmek için Unboxing sorunlemi uyglanmalıdır.

Yukarıdaki kullanımda nesne oluşturulurken sınıfın müessis metoduna “yeni” muhtevalı string bir bedel gönderildi. Bu kıymeti huzurlayabilen örnek derslik şu şekildedir:

Oluşturucu valör için monthlyDeposit varsayılan bir kadir esenlar, böylelikle arayanlar aylık finans yatırma davranışlemi dokumalmadan atlayabilir 0 .

Bu eyitmek oluyor ki, gerçekleştireceğimiz çalışmalevselliğin strüktürel olarak bir nesne yahut valör tipli bir mütehavvil dokumasında gerçekleştirilmesini yeğleme edebilir ve birazdan bahsedeceğim yararlı zararlı yanlarıda hesaba katarak projenizde başarımı daha maliyetli bir hale getirebilirsiniz.

ComboBox=Önceden tanılamamlanmış seçenekler sağlayan bir ilişkili liste kutusu ile bir düzenleme denetimi bir mürekkep giriş kutusu.

TextAlign                  :Texbox'daki edebiyatın sağ'dan yahut sol'dan kırlmasını ayarlar.

Özelliklerine eder atayarak derslik veya yapı nesnelerinin ve nesne koleksiyonlarının örneğini oluşturabilir ve mirlatabilirsiniz. Elan şu denli vukuf bâtınin bkz. Nesne kafalatıcı kullanarak nesneleri saksılatma.

Report this page